Imorgon, tisdag, drar den nya TV-serien Den rätte för Rosing igång. Enligt en undersökning gjord av undersökningsföretaget GFK så visar färsk statistik på att var tredje man i Sverige vill ha någon sorts relation till Linda Rosing. Var femte person vill att det ska vara en kärleksrelation, vilket betyder att nästan en miljon svenska män vill ha Linda Rosing som flickvän, hustru eller älskarinna. [Källa]
Personligen så anser jag att undersökningen är gjord på långt ifrån tillräckligt många personer (694 st) för att klargöra att en miljon svenska män vill ha en kärleksrelation med henne. Själv så har jag svårt att se vad som lockar, men jag antar att skönhet är subjektivt.
Kandidaterna
- Adrian Jurio, 22 år, Uppsala
- Fredrik Weibull, 38 år, Göteborg
- Hugo Rosas Kvissberg, 19 år, Södertälje
- Jofre Araldi de Azevedo, 44 år, Stockholm
- Johan Lindén, 33 år, Göteborg
- Ludvig Nilsson, 34 år, Nyhamnsläge
- Morgan Nikolajsen, 33 år, Stockholm
- Niklas Juhlin, 31 år, Stockholm
Premiär
För er som är intresserade av Den rätte för Rosing så är premiären imorgon, tisdagen den 24 februari, kl. 20:00 på Kanal 5.
{ 3 comments… read them below or add one }
Jag tycker mest synd om stackars Fadde som slösade bort flera år av sitt liv på henne……….Förövrigt så skulle jag aldrig någonsin vilja ha en flickvän som Rosing, att knulla i direktsändning i Tv, att använda kokain(ja hon åkte fast förra året),att använda botox och vara uppbyggd av syntetiska material………..är bara patetiskt ;-(
Adrian var sjukt jävla snygg, synd bara att man inte får se honom mer i rutan!
Vad är det för fel på kokain?